TURNIEJ ,,Z PODWÓRKA NA STADION"

Ostatnie dwa dni lutego minęły dla części naszych uczniów pod znakiem piłki nożnej. Po ponad pół roku od zgłoszenia drużyn doczekaliśmy się finałów powiatowych tego jednego z największych w kraju turniejów piłkarskich dla dzieci amatorów, nie uczestniczących w zorganizowanych rozgrywkach ligowych.

Nasza szkoła reprezentowana była w trzech kategoriach chłopców: U 12, U 10 i U 8. Dwie najstarsze grupy rozgrywały swoje mecze w środę. Przy pięknej, wiosennejpogodzie chłopcy rywalizowali ze swoimi rówieśnikami ze Szczecina. Środowe zmagania nie przyniosły dla nas spektakularnych wyników. Chłopcy musieli zadowolić się samym udziałem w imprezie, bez punktowanych miejsc. W środowy, zimny poranek na swoje mecze jechali najmłodsi chłopcy urodzeni w 2011 r. Jechali w okrojonym składzie, bez zawodników rezerwowych a w głowach mieli relacje swoich starszych kolegów.
Na miejscu, po losowaniu znaleźliśmy sie w grupie z drużynami Skrzatów Pogoni, Football Areny II i Pogoni Prawobrzeże. Nazwy drużyn z jednej strony paraliżowały naszych małych piłkarzy, ale też motywowały do pokazania swojej siły. Już pierwszy mecz dostarczył nam bardzo pozytywnych wrażeń. Wygraliśmy ze Skrzatami 4:1. Gumisie z SP 8 ruszyli zmotywowani do kolejnego meczu ze swoimi kolegami z Football Areny, który po zaciętej walce wygraliśmy 2:1. Pozostał nam do rozegrania ostatni mecz grupowy, najważniejszy bo decydujący o 1 miejscu w grupie i grze w półfinale. Z Pogoniarzami z Prawobrzeża również udało się wygrać 2:0 i czekaliśmy na mecz półfinałowy. Tu już nie było tak łatwo, trafiliśmy na I zespół Pogoni Szczecin. Brak zawodników rezerwowych obciążył chłopców fizycznie i granatowo-bordowym ulegliśmy 0:2 kończąc zmagania na 3 miejscu na 13 zgłoszonych zespołów. Jeden z naszych zawodników, Paweł Fuławka został napomniany przez sędziego niecodzienną, bo zieloną kartką pokazywaną zawodnikom za grę fair play. Paweł podczas meczu podszedł do sędziego i powiedział, że grę powinna wznawiać drużyna przeciwnika a nie nasza ponieważ to on wykopał piłkę poza boisko. Swoim zachowaniem uchronił sędziego przed pomyłką i pokazał, że nie dla każdego zawodnika ponad wszystko liczy się wynik. Sumarycznie nasz pierwszy Tymbark możemy uznać za udany. Poznaliśmy poziom naszych zespołów, znamy swoje mocne strony i wiemy nad czym jeszcze pracować. Dziękujemy chłopcom za cierpliwość (czekali na mecze od września) i zaangażowanie na boisku i życzymy powodzenia w kolejnych potyczkach, sezon sportów letnich dopiero się rozpoczyna.

• Szkoła Podstawowa nr 8 im. Młodych Europejczyków w Szczecinie
    ul. Brodnicka 10,